Leszek Giziński

studio@wadera.net

tel: 504 99 22 95

  

 

AKCJE BOJOWE GRUPY KAMPINOS

Atak na Lotnisko Bielańskie

 

Zapraszamy na pokaz naszego filmu do Łomianek 

Po mszy i uroczystościach z okazji 11 listopada 2015 w Łomiankach, o godzinie 11.00 zapraszamy do Centrum Kultury w Łomiankach na pokaz naszego filmu dokumentalnego "Akcje Bojowe Grupy Kampinos - Atak na Lotnisko Bielańskie". W filmie usłyszymy historie o podziemnej walce zbrojnej w 1944.

O tym jak wstąpili do konspiracji i jak podczas Powstania Warszawskiego wyglądał atak na lotnisko Bielańskie opowiedzieli: mjr. Jerzy Koszada ps. "Harcerz", kpt. Jerzy Wojciewski ps. "Strzała" oraz por. Tadeusz Budzyński ps. "Czereśnia". Zaakcentowaliśmy także to, że Grupa Kampinos brała udział w kilkudziesięciu akcjach bojowych - często sprawnie przeprowadzonych, co skutkowało zwycięstwem w starciach z regularnym wojskiem okupanta.

 

Film został zrealizowany non-profit - wyłącznie do celów edukacyjnych.

Realizacja: Leszek Giziński
Współpraca: Marcin Biegas
Muzyka: Paris Music

 

Kolejnymi naszymi pomysłami jest realizacja filmów na temat współpracy Polaków z Węgrami podczas II Wojny Światowej oraz historię Łomianek podczas okupacji niemieckiej na podstawie wspomnień z książki "Wojenne Łomianki" Kazimierza Medyńskiego. Wszystkich chętnych do współpracy lub wsparcia projektów prosimy o kontakt.

 

Na chwilę obecną film nie jest dostępny w internecie.

 

Leszek Giziński 

Zdjęcia do banera wykonali Paweł Olszak i Artur Osiak
Copyright PMC Wadera 2015. All Rights Reserved. Created KSG Art-Media